09.06.2010 08:49 - УСПЕХ - Българите с три първи и две трети места
Автор: anhell Категория: Хоби
Прочетен: 348 Коментари: 0 Гласове:
0

С огромен успех приключи тазгодишното издание на международната надпревара “Баха Саксония”, която се проведе между 13 и 15 май край Лайпциг, Германия.
Над 300 участници с мотоциклети, ATV, автомобили и камиони атакуваха трасето, разположено в огромна въглищна мина, като лошото време утежни много състезанието. България бе представена от 8 участника – 4 с автомобили и по двама с мотори и ATV.

На две колела, Пламен Йоцов заслужено спечели победата, а Цветомир Иванчев взе бронзов медал още с дебюта си в Германия.

При четириколките Петър Ценков отвя конкуренцията с безапелационно първо място, а Тодор Христов стана трети, въпреки пропуснатия пролог и технически проблеми на първия състезателен етап.  При автомобилите, Александър Ковачев/Димитър Лазаров вдигаха постоянно темпото, като конкуренцията мим бе единствено друг наш тандем – Ивайло Върбанов/Георги Антов, както и дакарски Bowler. В крайна сметка Ковачев и Лазаров дублираха успеха си от миналата година, а заради смяна на гума и зареждане на гориво Върбанов завърши шести. Другите два български автомобила не завършиха заради технически проблеми.

Достойна за уважение е постъпката на близнаците Ивайло и Петър Цанови, които с риск за живота си спасиха този на прегазен от камион състезател на трасето.

Тагове:   места,   успех,